Plastmasas detaļu liešana, un ekstrūzija

Plastmasas liešana
Plastmasas liešana ir izstrādājumu ražošanas metode, iesmidzinot zem spiediena šķidru plastmasu metāla veidnē un pēc tam tai sacietējot.Tā ir visbiežāk izmantotā un rentablākā tehnoloģija plastmasas izstrādājumu masveida ražošanai.Pats process prasa sarežģītu aprīkojumu un nopietnu tehnisko sagatavošanos. Tomēr pieredzējušu profesionāļu uzraudzībā visas izmaksas attaisnojas, un rezultāts ir izcilas kvalitātes produkts par patīkamu cenu.
Plastmasas iesmidzināšanas tehnoloģijas pielietojuma zona
Plastmasas iesmidzināšanas tehnoloģijas pielietojuma zonašt metode ir vispopulārākā gandrīz jebkura plastmasas izstrādājuma ražošanā.Ir jāatzīmē, ka šo metodi izmanto masveida ražošanā. Gadījumā, ja nepieciešams saražot no dažiem  tūkstošiem līdz simtiem tūkstošu vai dažiem miljoniem produktu. Metode nav piemērota viena vai desmitiem produktu ražošanai, jo veidņu izstrāde un ražošana ir diezgan dārga. Mēs piedāvājam nepilnu produktu sarakstu, kurus var ražot, izmantojot šo tehnoloģiju:
  • radioelektronisko iekārtu korpusi;
  • automobiļu rūpniecības detaļas;
  • plastmasas vāki un vāciņi;
  • medicīniskā aprīkojuma korpusi;
  • sadzīves ierīču detaļas;
  • bērnu rotaļlietas;
  • plastmasas iepakojumi utt.
Plastmasas iesmidzināšanas tehnoloģijas izmantošanas priekšrocības
Iesmidzināšana ir ekonomiski un tehniski daudz izdevīgāka nekā šķietami lētākā metode- ieliešana silikona veidnēs.

Kāpēc iesmidzināšana ir ieteicama lielo produktu partiju izgatavošanai?
  1. Ražošanas procesa rezultātā tiek iegūti augstākas kvalitātes produkti.Šķidrās plastmasas padeve zem spiediena ļauj to vienmērīgi sadalīt pa veidni, aizpildot pat vismazākos caurumus.
     
  2. Iespēja iegūt jebkuras sarežģītības detaļu, t.sk. ar ļoti plānām sienām.Izstrādājumu ražošanai tiek izgatavota metāla veidne, kuras dizainā ir ņemtas vērā visas mazās topošā izstrādājuma detaļas. Tā rezultātā jūs varat iegūt gan vienkāršu, gan ļoti sarežģītu produktu ar daudziem caurumiem un līkumiem.
     
  3. Nav nepieciešama produkta mehāniska apstrāde. Gatavajam produktam nav nepieciešama papildu apstrāde. Izņēmums ir ļoti sarežģīti produkti, tomēr šajā gadījumā nepieciešamie uzlabojumi ir minimāli.
     
  4. Iespēja atkārtoti izmantot veidnes. Metāla veidne, kas tiek izveidota pirms ražošanas, kalpos ļoti ilgi, ar tās palīdzību var izgatavot jebkādu izstrādājumu skaitu.
     
  5. Zemas izmaksas, ja tiek ražota liela partija. Jo vairāk produkcijas tiks izgatavots, jo lētākas būs viena eksemplāra izmaksas, process ir mehanizēts - nav nepieciešamas darbaspēka izmaksas.
Tomēr šai tehnoloģijai ir savi trūkumi:
augstās sagatavošanas darbu izmaksas un attiecīgi nerentabilitāte, ražojot produktu vienā eksemplārā vai nelielā partijā.
Galvenie posmi produkta ražošanai ar iesmidzināšanas metodi
Ražošanas posmus var iedalīt divās grupās: sagatavošanas darbi un liešana.
Mēs piedāvājam apskatīt visus posmus sīkāk.
Sagatavošanas darbi
  1. Nākotnes produkta 3D modeles izveide. 3D modele parasti tiek izveidota no zīmējumiem, aprakstiem un fotogrāfijām. Trīsdimensiju modelēšanu speciālā programmā veic pieredzējis speciālists.
  2. Prototipa izgatavošana. Pēc 3D modeles izveides un apstiprināšanas var izveidot prototipu, t.i. nākotnes produkta paraugs. Visbiežāk tas tiek darīts, izmantojot 3D drukāšanu. Prototips ir nepieciešams, lai novērtētu un pārbaudītu topošo produktu. Ja tika konstatētas kādas neprecizitātes, ir jāatgriežas pirmajā posmā un jāprecizē 3D modelis.
  3. Veidņu projektēšana. Šis process tiek veikts, pamatojoties uz topošā produkta 3D modeli. Projektējot, ir svarīgi ņemt vērā visas mazākās detaļas un smalkumus.
  4. Veidņu izgatavošana. Gatavais 3D modelis ir sadalīts vairākās daļās. Katra daļa tiek izgatavota atsevišķi, pēc tam tās tiek saliktas veidnē.
  5. Testa liešana. Tālāk, izmantojot gatavo veidni, tiek izgatavots pirmais eksemplārs, kas tiek rūpīgi izpētīts un pārbaudīts. Ja tiek konstatētas neprecizitātes vai trūkumi, pie veidnes piestrādā.
Sagatavošanas darbi ilgst no dažām nedēļām līdz dažiem mēnešiem. Tomēr šis ir svarīgs posms, kuru nevajadzētu sasteigt, jo no tā ir atkarīga nākotnes produktu kvalitāte.
Liešanas process
  1. Plastmasas ievadīšana veidnē zem spiediena. Uzkarsētā plastmasa tiek ievadīta veidnē zem augsta spiediena.
  2. Vienmērīgs plastmasas sadalījums veidnē. Spiediena dēļ plastmasa tiek vienmērīgi sadalīta pa formu, aizpildot pat mazus caurumus.
  3. Veidņu dzesēšana un plastmasas sacietēšana. Dzesēšanas laiks ir atkarīgs no vairākiem parametriem: plastmasas veida, veidnes temperatūras utt. Maziem priekšmetiem tas parasti ir dažas sekundes.
  4. Gatavā produkta izdošana. Kad veidne ir atdzisusi, tā tiek atvērta, lai izdotu gatavo produktu.
Izmaksas produkta ražošanai ar iesmidzināšanas metodi
Parasti produktu ražošanai ar šo metodi ir nepieciešami nopietni finanšu ieguldījumi sagatavošanas darbu stadijā. Tomēr, jo vairāk gabalu tiks saražots nākotnē, jo zemākas būs vienas preces izmaksas. Tajā pašā laikā kvalitāte joprojām ir augsta.

Ražošanas cena tiek aprēķināta individuāli, ņemot vērā visas preces īpašības. Kas var ietekmēt galīgās izmaksas?
Produkta sarežģītība. Jo tā ir augstāka, jo dārgāka būs veidne un attiecīgi katrs produkts.
Plastmasas tips. Materiāls tiek izvēlēts, pamatojoties uz gala produkta prasībām.
Gabalu skaits partijā. Jo to ir vairāk, jo lētāks ir katrs produkts un citi būtiski faktori.
Plastmasas korpusa ražošanas izmaksu aprēķināšanas piemērs
Termins "izspiešana" cēlies no vēlīnā latīņu vārda "extrusio", kas burtiski nozīmē "izstumt" un diezgan precīzi raksturo procesa iezīmi. Ekstrūzija ir jebkura izstrādājuma ražošanas tehnoloģija, kurā izkusis materiāls tiek izspiests zem spiediena caur formēšanas ierīci, iegūstot vēlamo formu. Ekstrūzija parasti tiek izmantota, lai iegūtu izstrādājumus vai sagataves ar vajadzīgās formas šķērsgriezumu. Faktiski gatavā produkta garums var būt neierobežots, un diametra robežu nosaka izejas diametrs.

Ar šīs tehnoloģijas palīdzību tiek iegūtas plēves, caurules, profili, loksnes, čaulas, tas ir, cietas ekstrūzijas sagataves un formēti izstrādājumi. Ekstrūzijas galvenā priekšrocība ir procesa zemās izmaksas, tas ir viens no lētākajiem veidiem, kā ražot produktus no polimērmateriāliem.
Ekstrūderis
Ekstrūderis ir iekārta plastmasas materiālu liešanai, veidojot tos, piespiežot (ekstrudējot) caur profilēšanas instrumentu (ekstrudēšanas galviņu).

Ekstrūderis sastāv no: korpusa ar sildelementiem; darba korpuss (skrūve (Archimedes skrūve), disks, virzulis), kas atrodas korpusā; apstrādātā materiāla iekraušanas vienība; jaudas piedziņa; temperatūras režīma iestatīšanas un uzturēšanas sistēmas, citas kontroles un mērīšanas un regulēšanas ierīces.
Mūsu uzņēmumam ir ekstrūzijas līnija, ar kuru mēs ražojam dažādas šļūtenes un caurules no mīksta PVC, gan viena slāņa, gan daudzslāņu ar šķiedru stiegrojumu. Izgatavojam arī elastīgus profilus, kurus var izmantot mēbeļu ražošanā dažādu spraugu maskēšanai, piemēram, līmlentes stieptajiem griestiem, rokturus kartona iepakojumam.
Atstājiet pasūtījuma pieprasījumu
Registration
Sign in
Restore access